تبلیغات
پایگاه مقاومت بسیج حضرت رسول ص زرندیه - مطالب اسفند 1391
 
 
پیغام مدیر :
با سلام خدمت شما بازدیدكننده گرامی ، به وب سایت پایگاه مقاومت بسیج حضرت رسول(ص) خوش آمدید . لطفا برای هرچه بهتر شدن مطالب این وب سایت ، ما را از نظرات و پیشنهادات خود آگاه سازید و به ما در بهتر شدن كیفیت مطالب یاری کنید.
 
 
ساعت : 10:26 ق.ظ
نویسنده : روح ا... م

 

بهار جاودانه


 نویسنده:احمد سینایی

جستاری بر زندگی نامه مرحوم حجت الاسلام سید احمد خمینی

«احمد» در 24 اسفند 1324 چشم به جهان گشود و پدر چنین نامی بر او نهاد. 49سال بعد، در 25 اسفند 1373 در حالی كه مردم، او را «یادگار امام» لقب داده بودند، چشم از جهان فروبست. او برای كسی كه چنین نامی را بر او نهاد، همواره با همان نام اولیه، بدون هر لقب و پسوندی و پیشوندی، احمد ماند. در نامه های خصوصی، واژه «عزیزم» به دنبال نامش می آمد، ولی شگفت آنكه در خطابهای رسمی، احمد فقط احمد بود. اگر چه ارادتمندانش به او لقبهائی دادند، اما لقبی كه امام برای او برگزید، پرمعناترین بود. در خطابهای امام، احمد با هیچ واژه ای در نیامیخت ونامش، همچنان صاف وصمیمی ماند. مردم ما نیز این صمیمیت را آن گونه كه باید و شاید، دریافتند و واژه یادگار نیز نشان داد كه آنان زبان رمز را نیك می شناسند. سخن گزافی نیست این سخن كه اگر احمد در پرحادثه ترین فصل تاریخ كشور ما جایگاهی والا یافت و «یادگار » لقب گرفت، بی تردید این همه را به سبب انتساب به امام كسب كرد كه اگر امام نبود، یادگار نیز نبود، همچنان كه بی خورشید، ماه را نوری و پرتوی نیست.

ادامه مطلب
:: برچسب‌ها: سیداحمدخمینی ,
 ساعت : 10:12 ق.ظ
نویسنده : مدیر

 

جایگاه علمی و مقام روایی بانو حضرت زینب(سلام الله علیها)

جایگاه علمی و مقام روایی بانو حضرت زینب(سلام الله علیها)

 
نویسنده: مهدی مؤمنی 

چکیده: بانو حضرت زینب(سلام الله علیها) را باید در فصاحت، بلاغت، زهد، عقل، دانش، صبرو... پس از مادرش زهرا(علیها السلام) سرآمد زنان دانست. اشتهار اوبه نقش آفرنی در کربلا و در کاروان اسراء و تأثیر حضورش در مغلوبه کردن آثار جنگ طف، م.جب غفلت از دیگر ابعاد شخصیّتی وی شده است و صبر و شکیبایی بی نظیری که وی در ماجرای کربلا از خود به ثبت و ظهور رسانید، جمیع صفات حمیدة وی را تحت السعاع قرار داده است. این مقاله قصد داردابا نظر به جایگاه علمی و مقام روایی این بانو، به بررسی این بعد پرداخته، بخشی از احادیث مروی از این بانوی محدّثه را معرفی کند.

کلید واژه: حضرت زینب(سلام الله علیها)/ محدّثات/ عقیله/ شیعه/ علی بن الحسین(علیه السلام).

ادامه مطلب
:: برچسب‌ها: حضرت زینب , ولادت حضرت زینب , ویژه نامه , حضرت زینب(سلام الله علیها)/ محدّثات/ عقیله/ شیعه/ علی بن الحسین(علیه السلام). ,
 خرافه چهارشنبه سوری از منظر علما
نوشته شده در یکشنبه 27 اسفند 1391
ساعت : 09:58 ق.ظ
نویسنده : مدیر

خرافه چهارشنبه سوری از منظر علما

خرافه چهارشنبه سوری از منظر علما


 گردآوری: سید امیرحسین کامرانی راد
منبع : اختصاصی راسخون  آیین چهارشنبه سوری که یادگار ایران باستان و ایران قبل از اسلام است متأثر از دین زرتشت است که آتش را مقدس می داند. در این آیین با پریدن از روی آتش و گفتن «زردی من از تو، سرخی تو از من» از آتش به عنوان یک امر مقدس مدد خواسته می شود . این امر از نظر اسلام شرک تلقی می شود زیرا یک مسلمان علاوه بر توحید ذاتی، قائل به توحید افعالی نیز هست.

ادامه مطلب
:: مرتبط با: مقاله ,
:: برچسب‌ها: چهارشنبه سوری , چهارشنبه آخرسال , علما ,
 بانوی شهرما
نوشته شده در شنبه 26 اسفند 1391
ساعت : 08:17 ب.ظ
نویسنده : مدیر

زود بیـدار شـدم تا سـر ساعـت برسـم      باید این بـاربه غوغای قیامـت برسـم

من به (قد قامت) یاران نرسیدم،ای کاش     لااقـل رکعـت آخـربه جماعـت برسم

آه ، مادر! مگـراز من چه گناهی سر زد      که دعا کردی و گفتی به سلامت برسم؟

طمع بوسه مدار از لبم ای چشمه که من     نـذر دارم لب تشنه به زیـارت برسـم


:: مرتبط با: عكس ,
:: برچسب‌ها: حجاب , نماز جماعت , تصویر , پوستر , بنر ,
 پند خیرخواهانه
نوشته شده در پنجشنبه 24 اسفند 1391
ساعت : 09:15 ب.ظ
نویسنده : مدیر

راه حل مطرح‌شده از سوی جمهوری اسلامی ایران برای حل مسأله فلسطین


:: مرتبط با: عكس ,
:: برچسب‌ها: پند خیرخواهانه , تصویر , اه حل مطرح‌شده از سوی جمهوری اسلامی ایران برای حل مسأله فلسطین , توصیه رهبر انقلاب ,