تبلیغات
پایگاه مقاومت بسیج حضرت رسول ص زرندیه - مطالب دی 1391
 
 
پیغام مدیر :
با سلام خدمت شما بازدیدكننده گرامی ، به وب سایت پایگاه مقاومت بسیج حضرت رسول(ص) خوش آمدید . لطفا برای هرچه بهتر شدن مطالب این وب سایت ، ما را از نظرات و پیشنهادات خود آگاه سازید و به ما در بهتر شدن كیفیت مطالب یاری کنید.
 
 
تعریف حجاب در قرآن کریم
نوشته شده در شنبه 16 دی 1391
ساعت : 02:09 ب.ظ
نویسنده : مدیر
طبق نظریه قرآن کریم،زن مسلمان باید آن چنان در میان مردم رفت و آمد کند که علائم عفاف و وقار و سنگینی و پاکی از آنها هویدا باشد و با این صفت شناخته شود و در این وقت است که بیماردلان که دنبال شکار می گردند از آنها مایوس می گردند.
خودتون مقایسه کنید آزادی کسی که نگاه هرزه بر او نیست و کسی که... وقتی زن پوشیده و سنگین از خانه بیرون رود و جانب عفاف و پاکدامنی را رعایت کند. افراد فاسد و مزاحم جرات نمی کنند متعرض آنها شوند.
آیه ۵۹-۶۰ سوره احزاب چنین است: "ای پیغمبر، به همسران و دخترانت و به زنان مومنین بگو که جلبابهای ( روسری‌ها) خویش را به خود نزدیک سازند. این کار برای اینکه شناخته شوند و مورد اذیت قرار نگیرند نزدیک تر است و خدا آمرزنده و مهربان است. اگر منافقان و بیماردلان و کسانی که در شهر نگرانی به وجود می آورند، از کارهای خود دست برندارند ما تو را علیه ایشان خواهیم برانگیخت. در آن وقت فقط مدت کمی در مجاورت تو خواهند زیست”.ادامه مطلب
:: مرتبط با: حجاب ,
 اقتصاد مقاومتی
نوشته شده در شنبه 16 دی 1391
ساعت : 11:52 ق.ظ
نویسنده : مدیر

1391/07/18

اقتصاد مقاومتی


http://farsi.khamenei.ir/themes/fa_def/images/ver2/li_star_1.gif هدف فشار اقتصادی دشمن جدا كردن مردم از نظام اسلامی است
ما چند سال پیش «اقتصاد مقاومتى» را مطرح كردیم. همه‌ى كسانى كه ناظر مسائل گوناگون بودند، میتوانستند حدس بزنند كه هدف دشمن، فشار اقتصادى بر كشور است. معلوم بود و طراحى‌ها نشان میداد كه اینها میخواهند بر روى اقتصاد كشور متمركز شوند. اقتصاد كشور ما براى آنها نقطه‌ى مهمى است. هدف دشمن این بود كه بر روى اقتصاد متمركز شود، به رشد ملى لطمه بزند، به اشتغال لطمه بزند، طبعاً رفاه ملى دچار اختلال و خطر شود، مردم دچار مشكل شوند، دلزده بشوند، از نظام اسلامى جدا شوند؛ هدف فشار اقتصادى دشمن این است، و این محسوس بود؛ این را انسان میتوانست مشاهده كند.
من سال ۸۶ در صحن مطهر على‌بن‌موسى‌الرضا (علیه الصّلاة و السّلام) در سخنرانىِ اول سال گفتم كه اینها دارند مسئله‌ى اقتصاد را پیگیرى میكنند؛ بعد هم آدم میتواند فرض كند كه این شعارهاى سال حلقه‌هائى بود براى ایجاد یك منظومه‌ى كامل در زمینه‌ى مسائل اقتصاد؛ یعنى اصلاح الگوى مصرف، مسئله‌ى جلوگیرى از اسراف، مسئله‌ى همت مضاعف و كار مضاعف، مسئله‌ى جهاد اقتصادى، و امسال تولید ملى و حمایت از كار و سرمایه‌ى ایرانى. ما اینها را به عنوان شعارهاى زودگذر مطرح نكردیم؛ اینها چیزهائى است كه میتواند حركت عمومى كشور را در زمینه‌ى اقتصاد ساماندهى كند؛ میتواند ما را پیش ببرد. ما باید دنبال این راه باشیم. [1]

ادامه مطلب
:: مرتبط با: بیانات ,
:: برچسب‌ها: اقتصاد مقاومتی , بیانات مقاومعظم رهبری در مورد اقتصاد مقاومتی , اقتصادی , همه چیز در مورد اقتصاد مقاومتی ,
 نگاه کاندیداهای احتمالی به فتنه 88
نوشته شده در چهارشنبه 13 دی 1391
ساعت : 11:53 ق.ظ
نویسنده : مدیر
کاندیداهای احتمالی یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ضمن اعلام مواضع خود نسبت به فتنه 88 بر اعلام موضع همه طیف ها و گروهای سیاسی نسبت به این حادثه تلخ در نظام تاکید کردند.

قالیباف: فتنه‌گران با عذرخواهی هم حق برگشت ندارند

محمدباقر قالیباف، شهردار تهران نیز در واکنش به این جمله که اگر فتنه‏‌گران عذرخواهی کنند، می توانند به نظام برگردند، گفت: این بحث درستی نیست. فتنه گری که با قصد براندازی نظام انجام شده باشد، هیچ راه برگشتی از آن نیست و کسی که در این مسیر قدم برداشته باید به عنوان یک مجرم با آن برخورد شود.

قالیباف در عین حال تاکید کرد: سلایق سیاسی مختلف می توانند در چارچوب قانون فعالیت های سیاسی خود را انجام دهند.

ولایتی: شخصیت های سیاسی دیدگاهشان را نسبت به حادثه زیان‌بخش 88 روشن کنند

علی‌اکبر ولایتی، مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل با بیان اینکه همه باید مواضع شان را نسبت به فتنه 88 روشن کنند، تاکید کرد: باید دیدگاه های همه شخصیت های سیاسی نسبت به این حادثه بسیار زیان‌بخش که ریشه در محرکین خارجی دارد، روشن شود.

وی تصریح کرد: اگر شخصیت های سیاسی دیدگاهشان را نسبت به این موضوع روشن نکنند، این سوال را برای مردم باقی می گذارد که این تردید برای چیست؟


ادامه مطلب
:: مرتبط با: اخبار سیاسی ,
:: برچسب‌ها: کاندیداهای , احتمالی , فتنه , انتخابات ریاست جمهوری92 , کاندیدای احتمالی انتخابات ریاست جمهوری92 ,
 انا لله و انا الیه راجعون
نوشته شده در چهارشنبه 13 دی 1391
ساعت : 11:44 ق.ظ
نویسنده : مدیر
بسم رب الحسین(ع)
آیت‌‌الله‌‌ حاج‌‌آقا مجتبی تهرانی، از مراجع عظام تقلید و از شاگردان مبرّز مکتب فقهی، اصولی، فلسفی، اخلاقی و عرفانی امام خمینی(ره)، شب گذشته در سن 75 سالگی و با بیش از 30 سال کرسی دروس اسلامی در حوزه‌ علمیه‌‌ تهران دار فانی را وداع گفت.

http://www.mashreghnews.ir/files/fa/news/1391/10/13/256031_806.jpg

:: برچسب‌ها: اخلاق , معلم اخلاق , آیت الله مجتبی تهرانی , عالم ,
 ساعت : 03:27 ب.ظ
نویسنده : مدیر
 ساعت : 11:49 ق.ظ
نویسنده : مدیر
یک روحانی اصلاح‌طلب افشا کرد
برنامه‌ریزی «حلقه خارج‌نشین»برای رفع حصرسران فتنه درآستانه ۲۵بهمن
یکی از روحانیون وابسته به اردوگاه اصلاح‌طلبان با افشای برنامه‌های جدید ضدانقلاب خارج‌نشین گفت که مهم‌ترین برنامه آنها، فشار بر جمهوری اسلامی برای رفع حصر از سران فتنه در آستانه ۲۵ بهمن است.

یک روحانی اصلاح‌طلب با ابراز نگرانی از اهداف و برنامه‌های جدید فتنه‌گران خارج‌نشین اظهار داشت: «آن چند نفر که به آمریکا رفته‌اند، کاملاً رنگ و بوی اپوزیسیون مقیم آمریکا را گرفته‌اند و تکلیف‌شان را هم با ما و هم با حکومت (جمهوری اسلامی) مشخص کرده‌اند».

وی افزود: «اقدامات چند نفری که به اسم اصلاح‌طلب در پاریس و لندن اقامت کرده‌اند و از طرف اصلاح‌طلبان تصمیم می‌گیرند، به ضرر اصلاح‌طلبان تمام می‌شود و بهانه به دست حکومت می‌دهد تا برای کل جبهه اصلاحات، موانع و محدودیت‌های جدید ایجاد کند و کار خودش را پیش ببرد».

این روحانی اصلاح‌طلب تصریح کرد: «برایم خیلی عجیب است که بعضی دوستانِ داخلی آن افراد هم به آنها مشکوک شده‌اند و در خفا می‌گویند که آنها یا آدم حکومت هستند یا برای خارجی‌ها کار می‌کنند اما با این حال طرح‌های آنها را دنبال می‌کنند».

وی ادامه داد: «آنها حتی پیش ما (روحانیون اصلاح‌طلب) می‌آیند و می‌خواهند که طرح‌های اجق وجق آن افراد مشکوک (اپوزیسیون برانداز خارج‌نشین) را پیاده کنیم!».

ادامه مطلب
:: مرتبط با: اخبار سیاسی ,
:: برچسب‌ها: اخبار , سیاسی , برنامه ریزی , حلقه خارج نشین ,
 ساعت : 12:49 ب.ظ
نویسنده : مدیر
در پی اظهارات حمید رسایی نماینده‌ مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در خصوص مهدی هاشمی‌، دادستانی تهران بیانیه‌ای صادر کرد.
ادامه مطلب
:: مرتبط با: اخبار ,
:: برچسب‌ها: رسایی , هاشمی , دادستانی ,
 ساعت : 12:39 ب.ظ
نویسنده : مدیر
رئیس ستاد برگزاری گردهمایی اصلاح‌طلبان از برگزاری دیدار اعضای این ستاد با خاتمی در روز یكشنبه هفته جاری خبر داد.
علی محمد غریبانی رئیس ستاد برگزاری گردهمایی شورای هماهنگی جبهه اصلاحات در گفتگو با خبرنگار احزاب باشگاه خبرنگاران، از دیدار اعضای این شورا با سید محمد خاتمی در روز یکشنبه هفته جاری (3 دی‌ماه) خبر داد و اظهار داشت: ورود جدی و فعال اصلاح‌طلبان به عرصه سیاسی و بسترسازی جهت مشارکت در انتخابات ریاست جمهوری سال 92، در این شرایط جدای از تکلیف، یک فداکاری بزرگ است.

وی ادامه داد: کشور در شرایط بسیار حساسی قرار دارد و وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم و فشار غرب در پرونده هسته‌ای، ایران را در وضعیت ویژه‌ای قرار داده است.

عضو شورای هماهنگی جبهه اصلاحات ضمن مقایسه وضعیت اقتصادی و سیاسی کشور درسال 84 تا 91 افزود: وضعیت کنونی اداره کشور از نظر اقتصادی و اجتماعی همانند ساختمانی است که از نظر محاسبات فنی و مهندسی، درست طراحی نشده و پایه های آن غلط ریخته شده است.

وی تصریح کرد: دولت یازدهم بدون شک باید زحمات بسیاری را به جان بخرد تا کشور را براساس مطالبات مردم، حداقل به شرایط سال 84 بازگرداند.

رئیس کمیته سیاسی شورای هماهنگی جبهه اصلاحات با تأکید بر حساسیت اصلاح‌طلبان نسبت به سرنوشت کشور و انقلاب اظهار داشت: اصلاح‌طلبان خود را مانند هر ایرانی غیرتمندی پایبند به جمهوری اسلامی می‌دانند و قلبشان برای کشور و نظام، عاشقانه می‌تپد و حاضر نیستند نسبت به سرنوشت ایران بی تفاوت باشند و شاهد نابسامانی و تیرگی آن باشند.

دبیرکل انجمن اسلامی مهندسان ایران گفت: با این وضعیت حضور اصلاح‌طلبان در عرصه سیاسی کشور به صورت فعال، براساس عشق به وطن است، چرا که سامان‌بخشی به اوضاع اقتصادی و اجتماعی و  از بین بردن بحران‌های ناشی از آنها و تهدیدات خارجی که همه از عدم مدیریت‌ها حاصل شده است یک حرکت بزرگ محسوب می‌شود.

غریبانی افزود: پذیرش این مسئولیت فقط با اراده و رأی پرتوان ملت بزرگ ایران امکان‌پذیر خواهد بود، اما از آنجا که به نظر می‌رسد اکثر جامعه اصلاح‌طلبند و به سرنوشت مردم، جمهوری اسلامی و ایران حساس هستند می‌خواهند در فعالیت‌های سیاسی، حضوری جدی و پررنگ داشته باشند، لذا این امر، تکلیف را برای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات مضاعف می‌کند.

رئیس ستاد برگزاری کنگره بزرگ اصلاح طلبان با اشاره به دیدار اعضای این ستاد در روز یک‌شنبه با سید محمد خاتمی افزود: این دیداری بسیار مهم خواهد بود چراکه ستاد، برنامه‌های جامعی را برای برگزاری گردهمایی بزرگ اصلاح‌طلبان در دست تدوین دارد و از جهات مختلف چه از نظر اجرایی و محتوایی پیشنهادات خود را مطرح خواهد کرد.

عضو شورای هماهنگی جبهه اصلاحات اظهار داشت: همچنین ستاد در این دیدار به مهمترین مباحث کشور و نیز استراتژی‌های جدی جبهه اصلاحات در ماه‌های آینده خواهد پرداخت.

غریبانی در ادامه این گفتگو اطلاع‌رسانی بیشتر درباره جزئیات این دیدار و نتایج حاصل از آن را به پس از برگزاری دیدار مذکور موکول و خاطرنشان کرد: پس از دیدار با خاتمی، با رسانه‌ها گفتگو می‌کنیم و جزئیات بیشتری را در این دیدار به اطلاع عموم خواهیم رساند.

:: مرتبط با: اخبار ,
:: برچسب‌ها: كاندید شدن محمد رضا خاتمی , خاتمی , اصلاح طلب , انتخابات , ریاست جمهوری , غریبانی ,
 ساعت : 12:34 ب.ظ
نویسنده : مدیر
عضو فراکسیون رهروان ولایت گفت: افرادی همچون قالیباف و ولایتی در فراکسیون رهروان مطرح شدند ولی تا به حال به نتیجه واحدی در این زمینه نرسیده‌ایم.
ادامه مطلب
:: مرتبط با: اخبار ,
:: برچسب‌ها: انتخابات ریاست جمهوری 92 , فراكسیون , رهروان , ولایت , دكتر ولایتی , دكتر قالیباف , كندیدای انتخابات ریاست جمهوری 92 ,